seo

Backlink Neden Bu Kadar Önemli?

İlk olarak baclink'in ne olduğuna değinecek olursak Backlink bir sitenin başka bir siteye link vermesidir. (Daha çok ayrıntı için yazımı okuyabilirsiniz.) Çok basit gibi dursa da backlink gerek seo çalışması yaparken, gerek arama motorları için gerekse de Alexa gibi sitelerdeki sıralamamızı yükseltmek için oldukça önemlidir.

  Aramam motorları ve Alexa gibi sitelerin robotları siteleri dolaşırken eğer bizim sitemizin linklerine rastlarlarsa bizim sitemize de gelirler ve böylelikle bizim sitemizin de indexlenmesini sağlarlar. Fakat burada önemli olan husus backlinki aldığınız sitenin iyi bir trafiğe sahip olması ve engelli vb olmamasıdır. Bu tür sitelerden alacağınız backlinkler hem sizi aramalarda çıkaracak hem de sıralamanızı yükseltecektir.


Backlink aldığınız site özellikle .edu gibi güvenilir ve herkesin alamadığı alan adları olursa bunların size faydası çok daha fazla olacaktır. Bunun yanında sık ziyaret edilen sitelerden backlink almak da sitenizin + hanesine puan olarak yazılacaktır. Bu bağlamda Alexa dünya sıralaması 1000'e kadar olan sitelere üye olarak gerek bu sitelerde profilinizden link vererek gerekse de yazılar, resimler veya site içeriği ne ise o konuda bir paylaşım yaparak sitenize link verebilirsiniz. Bunları yaptığınızda sitenizin hızla yükseldiğini göreceksiniz.

Hakkımda Ali Yatarkalkmaz

Merhaba ben Ali! Bu blogun yazarıyım. Blogumda genellikle internet ve bilgisayar olmak üzere bir çok konuda içerikler paylaşıyorum. Bir yandan yeni şeyler öğreniyor bir yandan da bu öğrendiklerimi sizlerle payalşıyorum.. Hakkımda daha fazlası

0 yorum:

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.