Otg Nedir?

  On the go yani bildiğimiz adı ile otg kabloları telefonların hızla artması ile büyük önem kazandılar. Otg kablolarının en çok kullanılan ve bilinen yanı tabii ki usb belleklerimizi ve mouselerimizi telefonumuza bağlamak. Tabii bunları yapmak için otg kablosunun yayında birde otg desteğine sahip bir telefonunuz olması gerekmekte. Bundan sonrası ise çok kolay kablonun bir ucunu telefonunuza diğer ucunu da bağlamak istediğiniz cihaza (usb bellek, mouse vb) bağlayın. Artık cihazınızı rahatlıkla telefonunuzda kullanabiliyor olacaksınız. 
   

  Otg ile sadece usb belllek veya bir fare gibi ufak cihazların yanında oyun kolu( gamepad), taşınabilir hddler (ekstra güç gereksinimi olmayan) vb de bağlanabilir. Böylelikle hızla gelişen telefonlarda daha çok işimizi halledebiliriz. Hiç bilgisayara gerek kalmadan işimizi, ödevimizi yapabilir, hatta oyunumuzu bile oynayabiliriz. 

Yazar hakkında: Ali Yatarkalkmaz

Ali Yatarkalkmaz
Merhaba ben Ali!. Bu blogda genellikle internet ve bilgisayar olmak üzere bir çok konuda yazılar yazıyorum. Bir yandan yeni şeyler öğreniyor bir yandan da bu öğrendiklerimi iszler ile paylaşıyorum. Hakkımda daha fazlası
Sevebileceğiniz Diğer Yazılarım × +

0 yorum:

Yorum Gönder