Ping Nedir?  Ping yada gecikme süresi bilgisayarınız ve iletişim kurduğunuz sunucu arasında geçen zamandır. Ping süresi internet sitelerinde pek sorun yaratmasa da özellikle online oyunlarda bu süre uzadıkça oyun performansı düşer. Online oyunlarda gecikme süresi artıkça sizin de hareketleriniz, mermi atışlarınız vb. özelliklerde gecikme olur buda diğer oyucuların sizden daha seri davranmasını sağlar.

  Bu yüzden ping süresi ne kadar düşerse sunucu ile olan bağlantınız da o kadar hızlanır bu nedenlede oyunlarda vb akıcılık artar ve yaptığınız işlemler (ateş etmek, yürümek vb.) hızlanır bu da diğer oyunculardan daha hızlı ateş etmenize ve onlardan daha hızlı tepkiler vermenize neden olacaktır.

En çok bilinen yanlışlardan biride internet hızının ping süresine etki edeceğidir. Aynı hizmeti kullandığınız sürece internet hızınız ister 10mbps olsun ister 100mbps olsun ping hızınızı etkilemeyecektir.  


Yazar hakkında: Ali Yatarkalkmaz

Ali Yatarkalkmaz
Merhaba ben Ali!. Bu blogda genellikle internet ve bilgisayar olmak üzere bir çok konuda yazılar yazıyorum. Bir yandan yeni şeyler öğreniyor bir yandan da bu öğrendiklerimi iszler ile paylaşıyorum. Hakkımda daha fazlası
Sevebileceğiniz Diğer Yazılarım × +

0 yorum:

Yorum Gönder