Bilgisayarım İyi Midir?

   
  Bu günlerde sıkça gördüğüm bir soru haline geldi bu soru. Fakat buna cevap vermek neredeyse imkansız. Çünkü hiç kimse bir başkasının nasıl bilgisayar kullandığını bilgisayarında nasıl işlemler yaptığını bilemez. Bir kişi için çok düşük olan bir bilgisayar başkası için hayal olabilir. Bunu şöyle açıklayabiliriz. Ben bilgisayarımı sadece internete girmek, ödev yapmak vb işler için kullanıyorsam bana 700tllik bir bilgisayar bile yeter de artar bile. Fakat bir başkası oyunlar oynuyor, renderler alıyorsa ona 4000tl'lik bir pc bile az gelir bu nedenle benim için 700tllik bir bilgisayar iyiyken bir başkası için 4000tllik kötü olabilir.
   O yüzden bu soruyu etrafımıza değil kendimize sormalıyız. "Bu bilgisayar bana yetiyor mu?", "bu bilgisayarı kullanıyorken bir sorunla karşılaşıyor muyum?" gibi soruları kendimize sorup eğer "evet bu bilgisayar bana yetiyor cevabını veriyorsak o bilgisayar sizin için iyidir. Fakat "hayır bu bilgisayar bana yetmiyor" cevabını veriyorsak da kötüdür.

Merhaba!. Ben Ali Yatarkalkmaz. Blogumda genellikle internet ve bilgisayar olmak üzere bir çok konuda yazılar yazıyorum. Bir yandan öğreniyor bir yandan da öğrendiklerimi sizinle paylaşıyorum.

Yazımı Paylaşmak İster Misiniz?

Benzer Yazılar

Sonraki yazım
Önceki Yazım
Önceki yazım
Sonraki yazılarım »

2 yorum

Yaz yorum
14 Mayıs 2016 17:35 delete

yararsız makale teknik bilgi sıfır sen burda fiyat ve performans karşılaştırıp bi bilgi yazman lazım bana yetip yetmeyen iyi bi bilgisayar olup olmdığını kanıtlamaz

Cevapla
avatar
21 Ocak 2017 21:58 delete

Benim amacım fazla teknik bilgiye girmeden anlatmaktı konuları. Yine de yorumunuz için teşekkürler bundan sonraki yazılarımda daha ayrıntılı olmaya dikkat ederim :)

Cevapla
avatar